Siyah Kumsallar Siyah İncileri

Siyah Kumsallar Siyah İncileri:

Dünya tersine mi dönüyor acaba? Beyaz kumsallar kararmaya başladığına göre tek birşeyler aykiri mi gidiyor? Huzurlu ve uslu olun ve doğanın güzelliklerini yazımızda okumaya başlayın. Herkesin tek yıl süresince tek afaki tatildir kesinlikle . Beyaz kumsallar, masmavi deniz ve yeşilin her tonunu barındıran ormanlar ciro insanın aklına; fakat bu sefer vaziyet belli bir süre çeşitli . Denizin mavisi tamam, ama kumsalar siyah. Evet, hata duymadınız. Dünyanın tespit edecek bölgelerinde var meydana iştirak eden ve tek sürü beğeni toplayan siyah kumsallar insanı hayrete düşürürken, hayranlık uyandırıyor. Zira asalet siyahtadır.

Prince William Sound, Alaska

kehena-kumsali-hawaiBu plaj siyah renkte meydana gelmesinin yanında buzulları, şelaleleri, yemyeşil tepeleri ve vahşi hayatıyla harika tek yerdir. Siyah kum tanelerine iştirak eden suyun yarattığı parlak olmak gözünüzü alacaktır. El değmemiş görkemli tek güzelliğe sahip meydana iştirak eden bu plajda kano ile minik gezintiler yapabilirsiniz. Her ne civarı deniz olsa da hiçbir zaman olağan tek tatil yeri benzeri düşünmeyin. Buz benzeri Alaska’da olduğunuzu hatırlatalım. Bu nedenden en kalın kıyafetlerinizi yanınıza almayı unutmayın.

 

Hawaii adaları çoğunlukla deniz ve güneşin tadını ortaya çıkarmak içindir. Sizlere bundan önce yaşamadığınız eşsiz tek tecrübe yaşatmayı vadeden bu siyah kumsalda tek değilsiniz. Denizin sevimli hayvanları yunuslar sizlere eşlik edeceklerdir. Yunuslarla birlikte yüzmenin tadını çıkarın. Siyah kumsalın cazibesi sizi Kehena kumsalına çağırıyor.

Kaimu Kumsalı (Hawaii)

siyah-kumlu-plajlarBüyük ve hırçın dalgalar amacıyla riskli tek kumsal olduğundan yüzmek ve güneşlenmek amaçlı birçok seçim edilmez. 90’lı senelerde lavlarla kaplanmış meydana iştirak eden bu siyah kumsalın eskiyen durumu çok özlenmektedir. Bunun amaçlı milletçe kolları sıvayıp sahili ağaçlandırmayı kendilerine vazife edinmiştir.

 

Siyah Kumlu Kıyı , Lost Coast (Kaliforniya)

siyah-kumlu-plajlar-2Kaliforniya’nın siyah incisi bu kıyı , dağları ve uzunca ve temiz plajıyla mühim tek yere sahiptir. Lost Coast plajında yüzme aktivitesinden tek sürü kendinizi doğanın kucağına bırakmaktan keyif alabilirsiniz. Deniz havası ve dağ havası siyah kumsalda fakat bu civarı güzel kaynaşabilir.

 

Oneuli Kumsalı(Hawai)

Oneuli kumsalı kendine özgü sakinliği ile bilinmektedir. Kalabalık şehir yaşantısından uzaklaşmanın en güzel karayolu bu kumsal olsa sebep . Oneuli sahilinde bol bol güneşlenebilir, duru denizinde yüzebilir, üstelik daha derinlere dalarak tatilin keyfini çıkarabilirsiniz. Doğa sizin amaçlı dayanılmaz tek unsursa ve siyah nitelik tek tutkuysa o zaman tek yol tarifi Onueli Plajı. Mühim tek ayrıntı , sıcacık kumları olduğundan, terliksiz basmayın.

Pololu Vadisi Kumsalı (Hawaii)

Pololu Plajı Hawaii’nin en minik plajları içerisindedir . Bu siyah kumlu plaj da denize girmek amaçlı birçok uyumlu değildir. Zira dalgalar çok gergin ve sinirlidir. Bu sebeple riskli olduğundan dalış yapmanız ve yüzmeniz birçok uyumlu olmayacaktır. Hawaii’nin merkezinden 15-20 dk yürüyerek bu plaja gelebilir, siyah sahilin tadını yüzerek değşehir, yürüyüşler inşa ederek çıkarabilirsiniz.

 

Honokalani Siyah Kumlu Plaj (Maui)

Bu plajın yer aldığı yerde tek doğa vakası meydana iştirak eden lav falezlerine ve deniz mağaralarına rastlayabilirsiniz. Honokalani Siyah Kumlu Plajı’nın denizinde dalışlar yapabilir, sıcacık güneşin keyfini çıkarabilirsiniz. Siyah kumlu plaj olması amacıyla esasen baştan dikkat cazip özelliği bulunmaktadır.

Punaluu Kumsalı (Hawaii)

Dünyanın tek numarasına oturan siyah kumlu plaj Punaluu, Hawaii’nin Kocaman Adası’nda bulunmaktadır . Tek Sürü eskiyen senelerde volkan lavlarının soğumasıyla meydana iştirak eden bu plaj sizlere kendini tek hayli sevdirecek. Bu doğa harikası yerde hiçbir zaman tek değilsiniz. Sevimli deniz kaplumbağalarının da bu güzelliğe partner olacağından haberiniz olsun. Punaluu Kumsalı’nın mühim kaidesi ise, hiçbir biçimde bu kumsaldan az da olsa kum almamanızdır. Çoğunlukla kayalık tek yapıya sahip meydana iştirak eden denizinde temkinli olmanız uyarısını da yapalım.

Vik Kumsalı (İzlanda)

 

Bu plajın siyah olması civarı , 1991 senesinde en güzel plaj olarak gösterilmesi en değinen yanıdır. Vik Plajı’nı heyecan edip gittiğinizde güzel tabiatı karşısında tek sürü şaşıracaksınız. İzlanda’nın güneyinde minik tek köyün hudutları içinde bulunan bu siyah kumsal, görülmeye ölçüt .

Waianapanapa Siyah Kumlu Plaj (Maui)

Uzun süreler süresince dalgaların volkanik kayalara çarpması neticesi meydana iştirak eden bu görkemli plajda, deniz mağaralarını ve natürel oluşumlu köprüleri gezmeye doyamayacaksınız. Bu güzel siyah kumlu plaja gelmek istiyorsanız, yaz aylarını seçmelisiniz. Kış aylarında birçok huzurlu olmayabilir. Kocaman ve kuvvetli dalgalar sizlere mani olacaktır.