Eşler İçin Balayı Tatil Önerileri

Eşler İçin Balayını   Tatil Önerileri  Hayatınızın aşkını buldunuz ve yepyeni bir yaşama bir imzayla başladınız. Evlenme hazırlıkları, düğün töreni ve ev gereksinimleri derken bir sürü yorulduğunuzu ve bir an öncesinde balayına çıkış hayalleri kurduğunuzu biliyoruz. Yaz aylarında iş yoğunluğundan bu hayallerinizi ertelediyseniz ya da sıcaktan bir sürü bunaldığınız amaçlı tatili daha serin zamanlara sakladıysanız tam sizlere yönelik bir içerik meydana geldiğini bahsetmek isteriz. Güzde balayına çıkmak benzeri bir planınız varsa, o zaman sizin amaçlı hazırladığımız koltuk önerilerimizi ateş gibi bir kahve ve elbette ki dünya arkadaşınız ile beraber inceleyebilirsiniz.

Kapadokyakapadokya-balon-gezisi-1

 

Sonbaharda sizlere güzel bir düşünce verelim istedik. Listenin en başına insanın ömründe en az bir kere gezip görmesi gerekli olan bir koltuk meydana iştirak eden Kapadokya’yı koyduk. Güneşin doğuşu ve batışının farklı bir güzel göründüğü Kapadokya’ya bir de balon üzerinden bakabilirsiniz. Peribacaları ve taştan haneleri ile sizlere bütün gizemini ve büyüsünü anlatacak meydana iştirak eden Kapadokya’yı kesinlikle görmelisiniz. Sonbahar mevsiminde bir sürü seçim edilmesi amacıyla yepyeni evlenmiş öbür çiftlerle de karşılaşabilirsiniz. Kapadokya’da sevgi zirvede .

Abant

abant

Yemyeşil dağların içerisinde masmavi yüzünü gösteren bir göl düş edin. İçine de sizin benzeri sevinçli yepyeni evlenmiş bir çift yerleştirin. Tabloya uzaktan bakın. Ne güzel bir imaj meydana geldi değil mi? Sonbaharın bütün renklerini de içerisine hapseden Abant’ı balayı amaçlı düşünebilirsiniz. Yepyeni havası ve sakinliği ile birbirinize zaman ayırabileceğiniz bir yerdir. Takvimlerde ve kartpostallarda yerini meydan bu eşsiz manzaraya sahip meydana iştirak eden Abant’ın, romantik balayı amaçlı harika bir düşünce meydana geldiğini söyleyebiliriz. Yemyeşil dağa inen sis ise gelinliğinizdeki duvağı hatırlatacak ve Abant’ı daha bir sürü seveceksiniz.

Trabzon

trabzon

Sonbaharda balayı inşa etmek isteyenleri Trabzon’un inanılmaz havasına ve manzarasına çağrı ediyoruz. Trabzon’un bir sembolü ve görülmeye ölçüt yeri Sümela Manastır’ı yakınındaki bir otele rezervasyon yaptırıp balayınızı daha huzurlu bir duruma getirebilirsiniz. Pencerenizden baktığınızda Sümela’nın bütün ihtişamını rastlamak sizlere hakikaten bir sürü güzel geliyor olacak . Tatlı bir yağmur ve serin havanın meydana geldiği Trabzon’da eşinizle beraber bir sürü güzel dakikalar geçirebilirsiniz. Yeşilin bütün tonlarını rastlamak amaçlı valizinizi hazırlayıp rotanızı Trabzon’a çevirebilirsiniz.

Yedigöller

 

Sonbahar’da balayı denilince Yedigöller önce akla iştirak eden yerler içerisindedir . Sonbaharın bütün renklerini bulabileceğiniz Yedigöller’de dinlenmenize bakın. Bodrum’un kalabalıklığını, Antalya’nın sıcağını düşündüğünüzde Yedigöller’e gelmenin hazzını yaşayın. Bana doğa ve suskunluk gerekli diyorsanız kesinlikle Yedigöller’e gelmenizi öneri ederiz. Sarının, kırmızının ve yeşilin iç içe meydana geldiği bu doğa harikasında kendinizi kaybedebilirsiniz.

Kaz Dağları

 

Oksijenin en bol meydana geldiği ve güzde bir diğer güzel meydana iştirak eden Kaz Dağları’nın eteklerindeki illerde balayınızı geçirebilirsiniz. Yakın tarihimizin belirtilerinin koltuk aldığı Çanakkale ve Kaz Dağları’nın en popüler tatil beldesi meydana iştirak eden Balıkesir ve ilçelerinde tatil gerçekleştirmenin keyfini çıkarın. Dağ havası ve deniz havasının kardeş benzeri meydana geldiği Kaz Dağları’na kesinlikle bir defa dahi olsa uğramanızı öneri ederiz. Kaz Dağları’nın eteklerinde bir bardak çayı, hayatınızı harcayacağınız eşinizle içmek de farklı bir güzel olabilir .

Mardin

 

Sizi belli bir süre da ülkemizin doğusuna gerçek götürelim. Güzde bir diğer güzel meydana iştirak eden Mardin’i gezmeye ne dersiniz? Herkesten bir farkınız olsun değil mi? “Balayına nereye gittiniz?” sualine kendine has bir kültürü meydana iştirak eden Mardin diyebilirsiniz. Tarihi yapıları ve kendine has haneleri ile kendine hayran bırakacak Mardin’de balayı geçirmek hakikaten bir sürü güzel olacaktır. Mardin’den dostlarınıza küçük hediyelik takılar da alarak onları sevindirebilirsiniz.

Karagöl

 

Artvin’in en bir sürü ziyaret edilen ve hayran olunan yeri Karagöl amaçlı ne söylesek az ciro . Düğün Töreni yorgunluğunuzu tamamıyla burada bırakabileceğiniz ve kendinizi tamamıyla sevginize adayacağınız Karagöl’de vaktin ne türlü geçtiğini anlamayacaksınız. Üstelik Karagöl seyahatleri amaçlı sonbahar mevsimi en ideal süredir . Yeşilin göle yansıdığı ve bu yansımanın sizde bıraktığı izleri yakından farketmek amaçlı bu harika yeri kesinlikle görmelisiniz.

Polonezköy

 

İstanbul’un gizli kalmış yerlerinden meydana iştirak eden Polonezköy rahatlatıcı ve temiz havasıyla siz balayı çiftlerini kendine çekmeyi başarmış bir yerdir. Yapraklar dökülürken aşkınızı doruklarda yaşayabilirsiniz. Polonezköy’de ağaçlar içerisinde konforlu oteller ve pansiyonlar inceleyebilirsiniz . Güzel ve eşsiz tabiatında yürüyüşler yapabilir ve ata binme bahtını yakalayabilirsiniz. Kestane ve Ihlamur ağaçlarının kokusu sizi diğer başka yerlere götürecek.