Dünyanın En Sıradışı Otelleri

Dünyanın En İlginç Otelleri

Bazı sektörler alışagelmişin dışarısında her süre yenilik peşinde koşarlar. Farklı yapılar, farklı tarzlar ve özgün mekânları hazırlama gayretine düşmüşlerdir. Tatil ya da seyahatlerin bitiminde kısa müddetli kalınabilecek ve huzurlu edilmenin arzulandığı oteller çoğunlukla birbiri ile benzer tarzda tertip edir . Fakat bazen sıra dışı otellerle de karşılaşılabilir. Bu otellerin her ayrıntısında bir sürü farklı objeler yer almaktadır . Bilhassa bu otellerden bir bir sürü kez rezervasyon yaptıranlar da vardır. Serüven arayanlar, yaşamına birden çok zaman de olsa nitelik katmak isteyenler bu yazımıza kesinlikle göz atmalılardır. Sizlere bir sürü farklı bir liste sunacağız. Dünyanın en farklı otellerini bizimle beraber gezmeye ne dersiniz?

İlk durağımız Costa Verde-Costa Rica’dır. Bu vakte civarı gezi ettiğiniz uçakta konaklamak istemez misiniz? 1965 senesinde tasarlanan Boeing 727, San Jose Havalimanı’ndan alınarak Manuel Antonio Milli Parkı’na taşıma edilmiş. İçi bir ek olarak tasarım edilerek yağmur ormanının içerisinde 15 metre yükseklikte yer alan platformun üst kısmına yerleştirilen uçağın içerisinde sizi bekleyen otel odaları yer almaktadır . Uçaktan yapılmış olan otelin girişinde, başka bir deyişle uçağın sağ kanadında ahşaptan yapılmış olan güvertede dinlenirken kahvenizi yudumlamanın keyfini çıkarabilirsiniz.

Propeller Island City Lodge-Almanya: Sanatsal ve otantik bir gökyüzü yaşamını sürdürmek isteyenlerin partner adresi olan bu otel eskiyen çağları günümüze getirmektedir. 27 odası yer alan bu otelde bir sürü farklı bir ortam yaratılmaya çalışılmıştır. Odalarda yer alan her eşya farklı yerleştirilerek sizi şaşırtmaya yetecek. Çevreyi incelemekten günlerin ne türlü geçtiğinin farkına bile varamayacaksınız. Aynalarla çevrili odalar sizi fantastik bir havaya sokacak. Duvarlardaki özgün resimler ve objeler önce dikkatinizi çekecekler içerisindedir .

Mirrorcube-İsveç: Küçükken ağaçlarda yaşam olsa da biz de orada yaşasak diye bir fikir herkesin aklından geçmiştir. Ağaçlara tırmanmak zevkli bir oyun haline ciro ve ağacın dallarında oturmak her insana ayrı bir huzur verir. İsveç’te bu şekilde bir düşünceyi yaşama geçiren birileri olmuştur. Mirrorcube, etrafında kamufle edilen bir ağaç otelidir. Ağaçların içinde duran küp şekildeki otel kuşların çarpmasını engellemek amaçlı yansıtıcı cam ve kızıl ötesi film ile kaplanmıştır. Otelin yapısını gördüğünüzde hayran kalacağınıza kesinlikle gözüyle bakılmaktadır. Konaklayacak misafirler amaçlı her detay düşünülmüştür. Kaldığınız otelin camından ağaçlardaki sesi duymanız sizlere huzur verecek. Doğanın kucağında olmaktan dolayı kendinizi bir sürü talihli hissedeceksiniz.

 

mirrocube

Özgür Ruh Küreleri liste Kanada: Büyük bir top düşünün, içerisinde minik yatak ve ihtiyacınız olan her eşya olsun. Bunun yerine da Bağımsız Ruh Küreleri ismini verin. Vancouer Adası’nda uslu bir yerde ormanın içerisinde yapılmış ahşap kürenin içerisinde sizi bekleyen büyük bir hayat vardır. İpler sayesinde tutturulan bu kürelerin ağaca asılmış imajı sizi endişelendirmesin. Güvenliğiniz amaçlı her ince detay düşünülmüştür.

ozgur-ruh-kureleri

Özgür Ruh Küreleri

Palacio de Sal-Bolivya: Bu otelin en mühim özelliği tamamıyla tuzlardan oluşmasıdır. Tabandan tavana ve bütün eşyalar tuzdan yapılmıştır. Ne civarı farklı bir görüntüye sahip meydana geldiğini gözünüzde canlandırın. Bu otelde konaklayarak tuzun sıhhat tarafından yararlarından da yararlanabilirsiniz. Bu otel yeryüzünde tuz ile yapılmış olan tek otel olma farklılığını taşımaktadır. Otelin ön bölümünde yer alan uyarı cazip bloklar tuz ve tuzlu sudan yapılmıştır.

Poseidon Undersea Resort-Fuji: Denizden hiçbir zaman vazgeçemem, su benim yaşam tarzım diyorsanız, o süre sizin amaçlı iyi bir fikrimiz var. 40 metre derinlikte denizin altında yapılmış olan bu otel akvaryumu anımsattığı amaçlı konuklarına farklı dakikalar geçirtmeyi amaçlıyor . Denizaltılarla ulaşabilen bu otele gitmek amaçlı sudan korkmuyor olmanız gerekir.

Utter Inn-İsveç: Malaren Gölü’nün ortasında yer alan bu harika otel değişim arayanların seçim ettikleri bir yerdir. Yüzen bir platformun üstünde yer alan bu otelin yatak odası 3 metre suyun altındadır. Serüven arayan bireyler ve su severlerin kalmak talep ettikleri bir otel olup imajı ile insanı mıknatıs benzeri çekme özelliği yer almaktadır .

Utter Inn

utter-inn

Sihirli Dağ-Şili: Dış görünümü ile hayranlık oluşturan bu dağ oteli sarmaşıkların içinden göz kırpan pencereleri ile öyle ki peri hanelerini anımsatmaktadır. Bununla Beraber bu farklı dağ otelinin en tepesinden şırıl şırıl sular akarken yeşilliği insanı farklı yerlere götürüyor. Doğaseverlerin bu özgün otelde kesinlikle konaklamaları öneri edilir . Tahtalardan yapılmış asma köprü ile otele ulaşabilir ve pencereleri de yakından görülmektedir. Büyülü bir havası olan bu otelin atmosferine tutulmak amaçlı halen ne duruyorsunuz?

Sihirli Dağ

sihirli-dag

Crane Hotel-Hollanda: Hayatınızda görüp göreceğiniz en farklı otellerden olan Crane Hotel otantik bir liman vincinin üst kısmına yapılmıştır. Ayaklarınızı yerden kesecek olan bu otelde havada olmanın cazibesi sizi hiçbir zaman korkutmasın. Otelde yer alan bir yatak odası ve banyo tahmininizden ek olarak lükstür. Erken uyandığınızda kahvaltınız odanıza ve asansör beraberinde getirilmektedir.