Bisiklet Alımında Markaların Tanımı ve Kiralama Fiyatları

Bir zaman tanımadığınız bir sporcunun bisikleti gözünüze çarpar ve alışkanlık duyarsınız. O bellik çoğalış hoşunuza gitmiştir, ya da bisiklet yarışı yarışı izlerken bir markaya sempati duymuşsunuzdur. Peki bisiklet yarışı ne türlü seçilmeli?
Kimisi amaçlı bu bellik türk malı bir üreticiyken (Kron, Sedona, Salcano benzeri ) kimileri amaçlı başka üreticilere ilişkin bir Trek, Cube veya Scott olabilmektedir .

Gönül arzu eder ki, her biri türk malı bisikletleri seçim etsin, fakat zevkler ve renkler tartışılmaz. Başka üreticiler bisiklet yarışı ile ilgili türk malı markalarımızdan bir sürü ek olarak köklü bir geçmişe sahip olabiliyorlar. Imalat standartları yüksek olabiliyor, ya da dizayn anlayışları ek olarak gelişmiş olabiliyor.

Çoğu türk malı bellik , kadroyu yurt dışarısında fason olarak ürettirip ülkemizde kadro boyası ve vites parçaları benzeri gereken öbür donanımları topluyor. Başka Bir Deyişle kadroların ne türlü bir imalat aşamasından geçtiği, açıların, alaşımın ne türlü bir mühendislikle yapıldığından bihaber olmak laf konusu olabiliyor. Bu sebeple hidrolik disk fren basıncına dayanamayıp alıngan kadrolar olmuşdolaşma.Antalya 

Çoğu başka üretici kadrolarına hayat boyu güvence veriyor. Imalat koşullarını ve markanın arkasında yatan Ar-Ge’yi siz düşünün. Kadroda kazadan kaynaklanmayan bir çatlama, ya da inkisar laf konusu olursa kadronuzu yenisi ile değiştirme fırsatı sunuyorlar.

Aynı sürede türk malı bir bellik seçecekseniz servis ağına ve alıcı memnuniyetine uyarı etmenizi öneririm. Açıkça açıkça bellik ismi verip o markayı kötülemek istemiyorum, fakat bilhassa servislerini yol bisikletçilerine, ya da motor tamircilerine verici markalardan münezzeh durun.

Bu çeşit bisikletçiler, kutuyla fabrikadan iştirak eden bisikleti gerçek montaj dahi yapamadığından, bir bir sürü bisiklet yarışı gönüllüsü sporcuyu güvenilir olun bisikletten soğutmayı başardılar. Ondan ek olarak sonra bir sürü iyilermiş benzeri yarışlarda sporcularımıza destekçi olup bellik reklamı yaptılar. Bu görülmesi gereken durumda olan berbat bir ikilem .

Bir öbür mühim konu da, ithal bisikletlerin ücretlerinin , donanımlarına yönelik türk malı bisikletlerden ek olarak pahalı olması. Başka Bir Deyişle fiyat/performans oranı türk malı bisikletlerimizde ek olarak sıkı .

İthal bisikletlerde bir takım markaların alıcı memnuniyeti ve servis kapsamı, imalat gerekliliği yüksek seviyede . Hayat boyu kadro garantisi verebiliyorlar. Bununla Birlikte bir sürü da belli sıfır parçalar, mesela pedallar, sere kelepçesi, quick release, fren telleri ve kabloları benzeri donanımlarda, malum kalifiye parçaları kullanıyorlar. Bisikleti aldıktan ek olarak sonra pedalın bozulması benzeri absürt bir vaziyetle karşılaşmıyorsunuz.

Her markanın çeşitli bir dizayn yüzü vardır. Bu konuya belli bir süre ek olarak açıklık getirelim. Markaların menşei, ürettikleri kadroların tasarımında mühim oyun oynar. Her ülkenin kendine özgü tasarımı vardır. İtalyanlar cazip bisikletler üretir. Amerikanlar kısmen ek olarak yalın ve iri yapılı, dayanıklı duran kadrolarıyla öne çıkar.

Öncelikle türk malı markamız durumda olan Sedona’nın Aydan Sert tasarımıyla meydana iştirak eden İstanbul modeliyle başlayalım. Bisikletin ekibinde İstanbul silüetleri şuanki . Türk Malı ve enfes bir dizayn . Modelin dolaşma bisikleti çeşidi da şuanki .

Sedona markasının öbür aralık dışı modeli de Firefly. Sade ve cazip bir tasarımı var. Birey müşteri noktası ise, dolu alımlı olması. Geceleri aralık dışı bir sürüş sunacağı kesinlikle .

Sedona Bisiklet

Sedona Firefly Bisiklet Yarışı , Alımlı kadro

Bilirsiniz ki, dizayn dendiği süre akla İtalyanlar ciro . Sözgelişi her biri aracılığıyla malum Bianchi markası. Yıllardır kendine özgü tonda firuze yeşili vardır.

Bianchi Bisiklet

Bir diğer İtalyan efsanesi Colnago ve Pinarello. Ekip açı tasarımları bir tarafa , boyasıyla ve işlenen motifleriyle İtalyan dizayn anlayışının yansımasıdır öyle ki . İtalyanlar Campagnolo markası altında yol bisikletleri amaçlı kendilerine özgü vites sistemleri ve ispit kompenantları da üretiyorlar.veya  kiralama yolu ile

Cromoly ( sert ) eylemli eskiyen bir Colnago’nun üstündeki motif

Cormoloy sert eylemli Colnago Bisiklet

Full karbon fiber yepyeni ev bir Colnago

Colnago Bisiklet

Yollarda sık sık görebileceğiniz Yepyeni ev Pinarello Dogma

Pinarello Inak Bisiklet

Bir birçok misal de Amerikalı müstahsil Cannondale markasından verelim. Amerikalı üreticiler eğimli ekip mahaline , daha bir sürü alan borularla ekip inşa ederler. Pek dizayn kaosu olmadan, yetişkin bir dizayn mimarileri vardır.

Cannondale SuperSix Evo

Cannondale Super Six Evo Bisiklet

Cannondale markasından populer sporcusu Peter Sagan’a özel namına üretilmiş bir kadro

Peter Sagan amaçlı üretilmiş özel Cannondale Bisiklet Yarışı kadrosu

Bir bir sürü markanın kendine özgü özelliklerde ekip alaşımları ve başka teknolojileri şuanki . Bilhassa Cannondale’in hayvan maşası Lefty.

Left Maşa

Lefty maşayı başka bir bellik kadroya takarsanız maşanın girdiği boğaz bölümünde çatlaklar oluşabiliyor. Yalnızca Lefty uyumlu Cannondale kadrolarla kullanılmalı. Görselde gördüğünüz benzeri bir bacaklı bir yapısı var. Bu sayede rahatlık arttırılmış. Iş performansı namına çift bacaklı maşalara yönelik daha sıkı meydana geldiği biliniyor.

Sadeliğin en cazip duruma geldiği, yetişkin duruşlu bisikletlerden biri meydana gelen çakılı Lefty maşalı Cannondale Rüzgâr Boy

Cannondale Rüzgâr Boy Bisiklet

Görsellerden anlaşılacağı benzeri , her ülkenin dizayn ruhu bisikletlerine yansımış. Alman müstahsil Corratec’in müstehap kepez bisikleti kadrosu Revolution modelini ekleyip konuyu sonlandırıyorum.

Corratech Kepez Bisikleti

Bilinen markaları menşeilerine yönelik ayıracak olursak;

 • Yerli Bisiklet Yarışı Markaları
  Sedona
  Kron
  Salcano
  Geotech
  İtalyan Bisiklet Yarışı Markaları
  Pinarello
  Colnago
  Bianchi (Bianchi Çatısı altında, Whistle ve Carraro şuanki )
  Amerikan Bisiklet Yarışı Markaları
  Cannondale
  Trek
  Scott
  Specialized
  Marin
  Scott
  GT
  Schwinn
  Mongoose
  Raleigh (İngilizlerden satın makbuz )
  Fransız Bisikler Markaları
  Btwin
  Look
  Peugeot
  Alman Bisiklet Yarışı Markaları
  Cube
  Corratec
  Focus
  Canyon
  Ghost
  Tayvan Bisiklet Yarışı Markaları
  Giant (Bir Gün Önceyanın en kocaman fabrikasına sahip, Specialized’a imalat inşa ediyor )
  Merida
  Fuji
  Mosso
  Amoeba
  İspanyol Bisiklet Yarışı Markaları
  Orbea
  Kanada Bisiklet Yarışı Markaları
  Cervelo
  İkinci El Bisiklet Yarışı Alımında Uyarı Edilmesi Gerekenler
  İkinci el bisiklet yarışı tercih etmek kâh akılcı bir karardır. Bilhassa temiz ve beğendiğiniz bir benzer varsa, ekip boyu sizlere uyuyorsa, bir sürü daha ucuza alıp, satarken de az kayıp etmeniz kaçınılmazdır.

İkinci elde uyarı edilmesi gerekli olan bir birçok püf puan var

Kadro boyunun sizlere uyumlu olup olmadığını gözden geçirin.
Kadronun replika olmamasına karşın seri numarasını muayene edin. (Replika: orjinal olmaması, benzeri, milletçe dilinde çakma)
Bisikletin çalınmış olmaması amaçlı faturası ve güvence dokümanını varsa isteyin.
Kadroda çarpılmış, çatlak olmamasına, karbon ise kocaman talihsiz kaza atlatmamasına uyarı edin . Karbon lifleri kopabiliyor.
Boyasının vaziyetine uyarı edin .
Lastikleri, ispit akortlarını ve kuşak akışını muayene edin.
Bisikletin markası, seneyi , kilometresi, donanım kompenantlarına yönelik maliyetini , ederini araştırın, icabında anlayan birine danışın.
Zincir, ruble benzeri hareketleri parçaların vaziyetini muayene edin.
Bakım aralığını öğrenin.

Bisikletin sahibi dürüst ve bisiklet yarışı bakımlıysa alın. Bisiklete sıkı bakılmışsa, yepyeni bir biçimde binlerce kilometre sorun yaratmayacaktır.

İstediğiniz bulunmayan bisikletin, 2. el ve az müstamel (bir000km şeş benzeri ) olanını tercih etmeniz sizlere parasal avantaj sağlayabilir.