Antalya’da Tatil için En Güzel Olan Yerler

antalyada-tatil-icin-en-guzel-olan-yerler

Akdeniz’in göz bebeği Antalya’nın civar semtlerinde yer alan tatil beldeleri Antalya’yı aratmayacak güzelliğe sahip. Onları yakından tanıyalım;

ALANYA

Tarihi yapıları, doğa güzellikleri ve eşsiz kumsalıyla Akdeniz kıyı şeridinin en popüler yerlerinden biri meydana gelen Alanya, tatil amaçlı ideal adreslerin en başında geliyor. 13. asırda Selçuklular aracılığıyla yapılmış meydana gelen , tabanı deniz seviyesinden 220 metre yüksekte yer alan 150 kuleli sert duvar kentin en mühim sembollerinden biridir. Kalenin dışarısında camii’ye ilişkin kalıntılar, iç bölümde ise Bizans dönemine ilişkin bir kilise bulunmaktadır.

Uzunluğu 100 kilometre’yi aşan sahilinde birbirinden güzel plajlara sahip il , tarihe alaka duyanları tatmin ederken, doğa aşıklarını ise mest etmektedir. Alanya, birbirinden dekoratif ve lüks otelleri, ilginç lezzetler tadabileceğiniz kafe ve restoranları, sabahın önce ışıklarına civarı eğlencenin sürdüğü diskolarıyla tatilcilere güzel bir ortam yaratır. Alanya‘nın 15 Kilometre doğusunda yer alan Dim Çayı Vadisi dinlenmek amaçlı ideal bir yer.

Alanya yarımadasının batısında olan Keleopatra Plajı ise pürüzsüz kumu ve kapsamlı alanıyla tatilcileri mest eder. Duru suyuyla popüler plajlardan meydana gelen Kleopatra Plajı, hem bir türk malı hem bir başka turistler amaçlı dayanılmaz bir mekan.

 

KAŞ ANTALYA

Akdeniz’in duru suyunu, eşsiz bir kumsalla buluşturan iyi bir tatil beldesi meydana gelen Kaş, deniz ve dağlar içinde konumlanmış şirin bir kasabadır.

Antiphellos antik şehiri üst kısmına oluşturulmuş Kaş, uslu ve keyifli bir tatil geçirmek isteyenler amaçlı ideal bir yer. Limana inen caddenin başına yer alan Lykia tipilahit, bölgenin turistik alım satım ve eğlence merkezi olup Kaş’ın simgelerinden biri. Kaş‘ın dağlarında yamaç paraşütü yapabilir ya da tüple dalış deneyimini tadabilirsiniz. Kayalıklı bir arazi üst kısmına heyeti meydana gelen Kaş‘ın merkezinde kumsal bulunmamaktadır. Bu sebeple yalnızca kayalıklar üstünde oluşmuş teraslarda denize girilebilir. Bilhassa Minik Çakıl ve Kocaman Çakıl plajları en ünlüleridir. Denize girmek amaçlı öbür bir muadil ise Kaş’ın bir .2 mil güneydoğusundaki bayındır limanıdır. Plaj keyfini doyasıya hayatını sürdürmek amaçlı Kaş‘dan 20 kilometre mesafede yer alan Kaputaj plajını önerebiliriz.

 

Kemer Antalya

Yeşille mavinin bir araya geldiği iyi bir tatil beldesi meydana gelen Kemer, Antalya’dan 42 kilometre , güneyde bulunmaktadır . Bu şirin kasaba güzel bir tatil düşleyenler amaçlı idealdir. Otelleri, lokanta ve kafeleri, plajları ve yat limanlarıyla keyifli ve neşeli bir tatil ortamı sunmaktadır. Duru denizi ve yemyeşil ormanlarıyla büyüleyici doğa güzelliğine sahip Kemer’de lüks tatil keyfi yaşanabilir.

Kemer, denizi ve güneşiyle meydana geldiği civarı rengarenk gece yaşamıyla da seçim edilir. Sabahın önce ışıklarına civarı açık meydana gelen gece kulüpleri ve işlek müzik mekanlarında eğlenebilirsiniz.

 

Manavgat-en-güzel-yerleri

Antalya’nın 80 Kilometre doğusunda yer alan Manavgat Antalya’nın en kocaman 3.ilçesidir. Manavgat Nehri’nın 2 yakasında heyeti meydana gelen bu güzel belde, 1960’lı senelerden itibaren turizmin tesiriyle büyümüş ve türk malı başka turistin akın ettiği bir tatil yeri haline gelmiştir.

Bölgeyle benzer adı taşıyan Manavgat şelalesi, doğayla iç içe, yeşillikler içinde muazzam konumda bulunmaktadır . Pek fazla yüksek meydana gelmediği takdirde , sularının coşkulu bir biçimde aktığı Manavgat Şelalesi etrafında yer alan çay bahçeleri, balık lokantaları ve hediyelik mal dükkanlarıyla hoşça zaman geçirebileceğiniz bir ortam sunar.

Mısır kraliçesi Kleopatra‘nın yüzüp güneşlendiği Kleopatra Plajı ise görülmeye ölçüt güzelliktedir. Manavgat’ta yer alan bir öbür doğa harikası ise Oymapınar Gölü ve barajıdır. Rafting, tekne programı , cip safari, dağ bisikleti, trekking benzeri birçok aktivitenin yapılabildiği gölün etrafında pekçok lokanta ve piknik sahası da yer ediniyor . Aslanlı Mağarası ve Boğaz Plajı‘da Manavgat‘ta görülmesi gerekli olan yerler içinde bulunuyor.

 

Side Antalya

Manavgat’a 7 Kilometre mesafede meydana gelen Side, tarihi bir yerleşim merkezi olarak antik kalıntılara ve tarihi pekçok yapıta ev sahipliği yapmaktadır. Harika kumsalı ve doğa güzellikleriyle Antalya’nın popüler tatil beldelerindendir. Büyüleyici bir manzaraya sahip Apollo tapınağından zaman batımını seyretmek farklı bir keyiftir. Side’nin en iyi arkeolojik yapıtları içinde yer alan Roma hamamı ise bölgenin değinen yapılarındandır.

Birbirinden güzel plajlarıyla populer Side, yepyeni sulara sahip, mavi bayraklı plajlarıyla öne çıkar. Titreyen Göl, Sorgun ve Sorgun 2, Side Milletçe Plajı, Club Ali Beyefendi , Sol Kamelya ve Köymeydanı Plajı bunlardan birkaçıdır.

Akdeniz’deki öbür tatil yörelerine yönelik ek olarak minik ve sevimli bir yer meydana gelen Side plajı, natürel güzelliği ve sıcaklığıyla seçim sebebi olmaktadır. Tarihi kalıntıların yanı en başında , bol bol güneşlenmek ve yepyeni sularda yüzmenin tadını ortaya çıkarmak amaçlı gerçek bir yol tarifi .

Antalya‘nın bu güzel ve şirin beldelerini ziyaretinizde, şehri doya doya gezmek ve civar mahalleleri rahatça dolaşmanın en iyi karayolu otomobil kiralama. Bunun amaçlı emin bir araba kiralama şirketinden aracınızı kiralamayı unutmayın. En iyi Ulaşım Firması için 7/24 Hizmetinizdeyiz.