Antalya Tanıyalım

 

Antalya; Akdeniz’in sıra dışı kumsalları , koyları ve plajlarıyla giderir konuklarını .

Antalya Airport Transfer   Tarihin en eskiyen dönemlerine ışık tutan yapıları ve kalıntılarıyla renk katar , yemyeşil tabiatında dinlendirici ve bir o civarı keşif dolu bir tatil sunar .antalya  havalimanı   transfer

Türkiye’nin turizmine mühim bir katkı imkanı sunan Antalya , sahip meydana geldiği otelleriyle yıl içinde iştirak eden turistlerin bütün ihtiyaçlarını giderir niteliktedir .Elpars  Transfer  Butik otelden lüks otellere , apart otellerden pansiyonlara çeşitli kategorilerde hizmet sunan Antalya otelleri her bütçeye ve her guruba hitap etmekte . Birbirinden güzel plajlarda yılınızın yorgunluğunu üzerinizden atarken Antalya gezilecek ve görülecek yerler listenize dahil olmak üzere ettiğiniz noktalara da bol bol zaman ayırmayı unutmayın .Antalya  transfer

Antalya Gezilecek ve Görülecek Yerler

Plajlar ve Koylar: Akdeniz’in birbirinden güzel plajları temizliğiyle , berraklığıyla yılınızın bütün yorgunluğunu unutturacak size . Kaputaş Plajı , Kleopatra Plajı , Lara Plajı , Konyaaltı Plajı , Damlataş Plajı , Phaselis Plajı , Akçagerme Plajı , Sorgun Plajı , Kocaman Çakıl Plajı , Minik Çakıl Plajı ve Eriş Plajı Antalya’da tatilin tadını çıkarabileceğiniz ve doyasıya yüzebileceğiniz plajlar içerisindedir .

Antik Kentler: Tarihin pekçok sahnesine tanıklık eden Antalya’da gezebileceğiniz antik yerleşim sahaları bulunuyor . Kumluca’daki Rhodiapolis Antik Şehiri , Korydalla Antik Şehiri , Kale’deki Teimiussa Antik Şehiri , Kaş’taki Kyaneai Antik Şehiri , Trysa Antik Şehiri , İsinda Antik Şehiri , Phellos Antik Şehiri , Antiphellos Antik Şehiri , Alanya’daki Hamaksia Antik Şehiri , Serik’teki Pednelissos Antik Şehiri , Side’deki Etenna Antik Şehiri , Kemer’deki Idyros Antik Şehiri kentin tarihine ışık tutan eskiyen yerleşim alanlarıdır .

Mağaralar: Antalya gezilecek yerler listenizde kentin mağara oluşumlarını kesinlikle dahil olmak üzere etmelisiniz . Alanya ilçesindeki Dim Mağarası Antalya’nın en fazla ziyaret edilen natürel oluşumlu mağarası olup , önce görmeniz lazım iştirak eden noktadır . Diğer taraftan Zeytintaşı Mağarası , Damlataş Mağarası , Karain Mağarası , Konakaltı Mağarası , Derya Mağarası , Mahrumçalı Mağarası ve Tilkiler Mağarası rotanızı çevireceğiniz noktalardır .

Müzeler: Böylesine tarihi ve kültürel bir zenginliğe sahip meydana iştirak eden Antalya’nın müzelerini seyahat listenize kesinlikle dahil olmak üzere etmelisiniz . Antalya Atatürk Hanesi Müzesi , Antalya Soba Müzesi , Antalya Oyuncak Müzesi , Suna İnan Kıraç Kaleiçi Müzesi kentin tarihi ve kültürü ile ilgili haber verici ve zengin koleksiyonlara sahip meydana iştirak eden müzelerdir .

Tarihi Yapılar: Kentin tarihi dokuları her kazasında ve her beldesinde varlığını sürdürmekte… Camiler , kiliseler , kaleler , köprüler , medreseler kentin tarihine ışık tutan yapılardır . Karatay Medresesi , Kesik Minareli Camii , Yivli Minare , İskele Camii , Hadrian Kapısı , Murat Paşa Camii , Simena Kalesi , Oluk Köprü , Side Apollon Tapınağı , Aspendos Köprüsü ve Alanya Kalesi kentin en populer yapılarıdır .

Doğal Güzellikler: Antalya’nın doğası gezmekle , görmekle bitmez . Her adımda çeşitli bir güzelliğini gösterir . Sapadere Kanyonu , Gömbe Yaylası , Üçoluk Yaylası , Uçansu Şelalesi , Köprülü Kanyon Ulusal Parkı , Güllük Dağı Ulusal Parkı , Olimpos Ulusal Parkı , Kıbrıs Kanyonu , Dim Çayı , Demre Kuş Cenneti ve Göynük Kanyonu kentin doğasının en iyi parçalarıdır .

Antalya Ifade Edilecek Aktiviteler

Babadağ’ın eteklerinden Olimpos manzarası beraberinde yamaç paraşütü coşkusunu yaşamalısınız .
Antalya’da rafting denildiğinde akla önce iştirak eden noktalar Köprülü Kanyon ve Dim Çayı… Raftinge ilginiz varsa bahsettiğimiz noktalarda adrenalin dolu bu aktiviteyi gerçekleştirebilirsiniz .
Denizin keyfini çıkarırken öte yandan dalış ve rüzgar sörfü yapabilirsiniz .
Antalya gece yaşamı , yaz sezonu süresince çok işlek geçiyor . Akşam saatlerinizi Antalya’nın sayısız barlarının birinde geçirebilirsiniz .
Şehrin minik çarşılarında gezerek alım satım turları atıp , kendinize ve sevdiklerinize minik hediyelik eşyalar satın alabilirsiniz .
Antalya’da Ne Yenir?

Antalya yöresel yemekleri çok zengin ve herkes birbirinden lezzetlidir . Laba dolması , hulüklü , gülüklü çorba , şakşuka , Antalya piyazı , kabak cintmesi ve patlıcan cive denemenizi önerdiğimiz Antalya yemekleridir . Antalya’nın en tanınmış yemekleri arasında deniz mahsulleri de yer ediniyor . Midye , ahtapot , kalamar ve ızgara balık , restoranlarda en fazla tüketilen tatlar . . . Antalya restoranları ise kentin her kazasında ve beldesinde yüklü olarak görülüyor . Çin mutfağından Fransız mutfağına civarı yepyeni tatlar keşfedeceğiniz restoranlar da inceleyebilirsiniz .