Antalya Airport Transfer

Antalya Airport Transfer

Antalya’ya uçak bileti alıp gökyüzü yolu ile seyahat ettiğinizde ulaşabileceğiniz 2 hava meydanı mevcut . Kent merkezine 13 km mesafede bulunan Antalya Hava Meydanı ve 2009 yılından beri bakım veren Gazipaşa Hava Meydanı . Değme 2 havalimanına da ulaşımda otobüs , servis ve taksiler kullanılmaktadır . Fakat dilerseniz havaalanlarında araç kiralama hizmeti sunan firmalardan da yararlanabilirsiniz . İki hava meydanı aralarında 150 km uzaklık bulunmaktadır . Bu uzaklık de toplu erişim araçları ile kat edilebilir .

Antalya airport transfer ,X Antalya Airport TransferX Antalya Airport Transfer taxi to HotelsX Airport Transfer AntalyaX Antalya Airport TransfersX Taxi and ShuttleX Antalya Holiday TransfersX airport transfer antalya to sideX En Ucuz Transfer AntalyaX Antalya Transfer Service
Antalya airport transfer

En birçok yabancı gezgin çeken dinlenme beldeleri olan Kemer , Kaş , Alanya , Kalkan ve Manavgat burada bulunduğu için dinlenme planı yapanların listelerinde önce sırada yer almakta . Bu sebeple havaalanları meşgul seyahat trafiğini idare edebilecek biçimde mutasavver . Antalya Havalimanı  iç ve dış terminallerinde senelik ortalama 10 milyon seyahat kapasitesine sahip . Havaalanları içerisinde ek olarak sağlıklı birimi ve VIP salon da mevcut .

Biletinizi seyahat planladığınız tarihten öncesinde önce alarak tenzilatlı uçak bileti fırsatlarından da yararlanabilirsiniz . Seyahatin için pahalı olmayan uçak bileti al diyen tanıdıklarınız kesinlikle vardır . Fakat bunu nereden alacağınızı söyleyemeyebilirler . O zaman dosdoğru yerdesiniz neredennereye üzerinden kente sefer düzenleyen bütün firmaları ve sundukları avantajları görüntüleyebilir , bilet alımınızı kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz . Güney’i Akdeniz ile çevrelenmiş olan Antalya dinlenme için uygun bir puan meydana gelmesinin yanı sıra natürel güzellikleri ve tarihi ile de ön tasarıya çıkıyor .

Antalya genelinde Akdeniz abuhavası görülmektedir . Yani yazlar birçok ısısı yüksek ve kurak geçerken , kışlar ılık ve yağışlı olabilmektedir . Bu özellikleri ile senenin değme mevsimi kolaylıkla ziyaret edilebilen Antalya gökyüzü vaziyeti olarak sürpriz yapmamaktadır .

Antalya kelime anlamı olarak Attalos Yurdu manasına gelmektedir . Kent Bergama kralı 2 . Attalos tarafından kurulduğu için bu ismi almıştır . Tarih boyunca farklı devletlerin egemenliği altında bulunan kent Türklerin eline geçtikten daha sonra kocaman gelişmeler göstermiştir . Bu devletlerden olan kalıntılar aralarında en dikkat çeken; önceki liman olarak adlandırılan bölgede bulunan mendirek ve limanı çevreleyen surlardır . Sur tarafında bulunan Hadrian Kapısı antik yapıtların en güzelleri arasındadır .

Yapılan araştırmalar sonucunda Antalya’da 40 bin yıl önce önce de hayat olduğu kanıtlanmıştır . Türkiye’de bulunan en önceki yerleşim yerlerinden biri olan kente seyahat ederek burada ceza süren bütün medeniyetlerin ayak izlerini sürebilirsiniz . Antalya seyahatinizde bu devletlerden olan yapıtlar kesinlikle görmeniz gereken yerler . Liman yanında bulunan Yivli Minare şehirdeki önce Türk Yapısı olarak biliniyor . Cami yapısı günümüze ulaşamamış olan minare üzerinde bulunan yazıttan Selçuklu hükümdarı Alaeddin Keykubat zamanında yaptırıldığı anlaşılmaktadır .

Antalya’da gezebileceğiniz öte yerleri ise böyle sıralayabiliriz . Karatay Medresesi , Kırkgöz Han , Düden Şelaleleri , Kurşunlu Şelalesi , Lara uçak Konyaaltı Plajı , Perge , Karain Mağarası .

Eski Antalya Haneleri de bu abuhavasal özellikler göz önüne alınarak inşa edilmiştir . Hanelerin yapımında güneşi önlemeye ve serinlik sağlamaya ehemmiyet verilmiştir . Depo ve hol görevinde kullanılan giriş katları ile büyük ihtimalle 3 kat olan bu evler; genişçe taşlıklara sahiptir . Antalya’da bulunduğunuz sırada bu haneleri de ziyaret edebilirsiniz .

Şehirde nerede kalacağınızı düşünüyorsanız; Antalya oteller cenneti öyle ki . Kent merkezinde ve bütün kazalarda pansiyonlardan apart otellere , 5 yıldızlı otellerden butik otellere civarında değme zevke ve bütçeye uygun konaklama seçenekleri mevcut . Fakat yaz aylarında ilde bulunacaksanız yoğunluktan ötürü otel rezervasyonunuzu erkenden yaptırmanızda yarar var . Yaz sezonu haricinde vasati ücretlerle konaklayabileceğiniz oteller , yaz boyunca yoğunluk nedeni ile ücretlerini çok yüksek tutabiliyorlar . Seyahatinizi planlarken bu noktayı göz önünde bulundurun .