Alanya Transfer

Elparstransfer Güneşin gülümsediği yer olarak ünlenen Alanya , çok eskiyen dönemlerden itibaren yerleşim sahası olarak kullanılmaktadır .

Günümüzde yaz turizminin en işlek bölgelerinden biri alana gelen Alanya , Antalya’nın en fenomen ilçesidir . Akdeniz kıyısında bulunan bu tatil cenneti , sırtını Toros Dağları’na dayamıştır . Masmavi denizini ise anında hemen her noktasında işaret etmektedir . Antalya il merkezine tahmini 166 kilometrelik bir mesafede bulunur .Alanya Transfer

En eskiyen ismin Korakesium meydana geldiği bilinen bölgeye 13 . asırda Alaiye denilmiştir . 1935 senesinde ise Mustafa Kemal Atatürk aracılığıyla Alanya adı verilmiştir . Tarihi süresince Roma , Bizans , Selçuklu ve Osmanlı benzeri büyük medeniyetlere ev sahipliği yapan Alanya’da tipi Akdeniz abuhavası etkilidir . Milletin geçim kaynakları aralarında turizm ve tarım ön plandadır . Benzer sürede seracılık ve narenciye imalatı de görülür . Muz , mango , avokado ve ananas benzeri pekçok tropik meyve yetiştiren evler de vardır .

Zengin bir geçmişe sahip alana gelen Alanya’da pekçok tarihi kalıntı yer almaktadır . Antik şehirler , kaleler , camiler ve kiliselerin yer aldığı bölge , bilhassa 1980’li senelerde turizmde gelişim göstermeye başlamıştır .

Alanya’da gezdikçe tertemiz yerler rastlamak , çeşitli mekanlar gezmek , bol bol fotoğraf çekmek Alanya tatillerinin en neşeli anlarıdır . Bölgenin en mühim kaleleri arasında; Kızıl Kule , Alanya Kalesi ve Alara Kalesi ciro . Bu üç sert duvar dayanıklı yapılarıyla turistlerin ilgi odağı olmuş kapasitededir .

Türkiye’nin en populer mağara oluşumlarına da ev sahipliği inşa ediyor Alanya . Dim Mağarası ve Damlataş Mağarası bu oluşumların en ünlüleridir . Antik şehirleri aralarında ise; İotape , Hamaksia Antik Şehiri , Selinus Antik Şehiri ve Syedra Antik Şehiri en fazla ziyaret edilen noktalardır .Alanya Transfer

Zengin bir kültüre ve tarihe sahip alana gelen Alanya , natürel güzellikleri ile görenleri büyülemektedir . Birbirinden güzel plajları arasındaki Kleopatra Plajı , Ulaş Plajı ve Damlataş Plajı turistlerin denize girmek amaçlı en fazla seçim ettiği yerler içerisindedir . Alanya plaj tarafından çok zengin bir bölgedir . Deniz , kum ve güneşe bayılanlar amaçlı en ideal tatil noktası diyebiliriz Alanya amaçlı .

Yeşil bir doğaya mavi bir denizin eşlik ettiği Alanya’da uzunca nefesli ve huzurlu bir tatil yapabilirsiniz . Tatilinizi ne civarı uzunca tutarsanız , bölgenin tarihi yerlerini ve natürel güzelliklerini o civarı keşfetme fırsatı yakalarsınız .http://elparstransfer.com/alanya-transfer/

Tarihi ve natürel güzelliği civarı gece yaşamıyla da dikkatleri üst kısmına çekmektedir Alanya . Pekçok müzik türünü dinleyebileceğiniz Alanya’da sabahın önce ışıklarına civarı eğlenebilirsiniz . Akşam saatlerinizi ek olarak uslu geçirmek istiyorsanız bölgenin şuanki restoranlarında güzel bir akşam yemeği yiyebilir veya sahil kıyısı süresince yürüyüşler yapabilirsiniz .